Umów się na wizytę
tel. +48 690 003 999


wskazówki dojazdu

aktualności

polub nas!

nowoczesna endodoncjafunkcjonowanie gabinetu w związku z sytuacją epidemiologicznąDrodzy Pacjenci,
 
W trosce o Państwa zdrowie, STOMATOLOGIA MAKOWSKI działa w trybie pilnym. Od 27 kwietnia 2020 (poniedziałek) otwieramy gabinet dla pacjentów z bólem potrzebujących nagłej pomocy stomatologicznej. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo Pacjentom i personelowi prosimy o zapoznanie się w jaki sposób przebiega aktualnie wizyta w Naszym Gabinecie. Pacjencie:     
 
1. Prosimy o umawianie się na wizytę WYŁĄCZNIE telefonicznie (+48 690 003 999). NIE umawiamy wizyt OSOBIŚCIE w gabinecie!

2. Przed wizytą nasz personel przeprowadzi z Tobą krótki wywiad telefoniczny dotyczący Twojego obecnego stanu zdrowia w kontekście warunków epidemiologicznych.

3. Prosimy o przychodzenie na wizytę możliwie punktualnie. W razie wcześniejszego przyjścia prosimy o telefoniczne poinformowanie o tym recepcji i oczekiwanie w aucie/przed gabinetem na wyznaczoną godzinę.

4. Pacjentów przyjmujemy pojedynczo. Prosimy o przychodzenie do gabinetu bez osoby towarzyszącej. Wyjątek stanowią mali pacjenci, których na wizytę zapraszamy z JEDNYM opiekunem.

5. Po wejściu do gabinetu prosimy postępować według wskazówek naszego personelu, w szczególności:

 • w wyznaczonym miejscu prosimy o zdezynfekowanie dłoni udostępnionym środkiem;
 • po dezynfekcji rąk prosimy o ubranie kombinezonu, rękawiczek i maseczki jednorazowe, które są zapewnione przez nasz gabinet;
 • przed wizytą prosimy o poddanie się bezdotykowemu pomiarowi temperatury oraz wypełnienie ankiety epidemiologicznej wraz z oświadczeniem.

6. W przypadku braku zauważalnych przeciwwskazań personel zaprosi Cię do przygotowanego wcześniej gabinetu zabiegowego w celu udzielenia pomocy lekarskiej.

7. Proszę pamiętać aby przy recepcji znajdowała się tylko jedna osoba.

8. W miarę możliwości prosimy o dotykanie jak najmniejszej liczby przedmiotów i rzeczy na terenie gabinetu.

9. Preferowaną formą płatności za świadczone usługi jest płatność bezgotówkowa.

 
Informujemy, że do stałego cennika usług zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 50zł  (związana z wprowadzeniem dodatkowych środków zabezpieczająco – ochronnych oraz odpowiednim przygotowaniem gabinetu zabiegowego przed każdym Pacjentem, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego). 
 
Państwa bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas priorytetem. Proszę pamiętać o tym, aby stosować się do zaleceń higienicznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w celu ochrony zdrowia swojego i swoich bliskich!!!
 
Życzymy Państwu dużo zdrowia i spokoju, w tym trudnym dla nas wszystkim czasie.

wybielanie lampą wybielającaMetoda rozjaśniania zębów z wykorzystaniem lampy wybielającej opiera się na zastosowaniu innowacyjnej technologii niebieskiego światła LED umożliwiającego efektywniejsze, szybsze i bezpieczniejsze wybielanie całego uzębienia. Zabieg jest przeprowadzany pod kontrolą lekarza w gabinecie stomatologicznym.

 

ZALETAMI tego rodzaju wybielania zębów są:
•   BŁYSKAWICZNE rezultaty  (efekt jest natychmiast widoczny po zabiegu)
•  BEZPIECZNE rozjaśnianie (zastosowanie preparatu do wybielania o niższym stężeniu niż w przypadku wybielania bezlampowego, który jest nakładany jedynie na przód zębów i znajduje się na nich znacznie krócej. W przeciwieństwie do wybielania całonocnego żel nie ma kilku/kilkanastu godzinnego kontaktu z zębami i nie ma styczności z dziąsłami.

•   SZYBKOŚĆ zabiegu (wybielanie trwa do 45 minut)

•   DŁUGOTRWAŁE efekty (skuteczność wybielania może trwać aż do 1,5 roku, co zależy głównie od stosowania używek)
•  KOMFORT zabiegu (technologia niebieskiego światła LED nie generuje ciepła w czasie zabiegu, podczas gdy konwencjonalne lampy halogenowe posiadają mniejszą moc a ich użycie wiąże się z nieprzyjemnym gorącem)
•   BEZBOLESNE I BEZSTRESOWE wybielania całego uzębienia

 

 

Wybielanie zębów poprzedza konsultacja z lekarzem dentystą ponieważ zabieg może być przeprowadzony jedynie na zdrowych zębach, wolnych od próchnicy. Dodatkowo konieczna jest wizyta, podczas której przeprowadzia się pełną higienizację, inaczej wybielanie zębów będzie mało skuteczne.


znieczulenie komputeroweChcąc zapewnić maksymalny komfort naszym pacjentom stosujemy jedno z najnowocześniejszych sposobów znieczulania metodą komputerową - SLEEPER ONE.

Metoda Slepper One polega na tym, że środek znieczulający aplikowany jest z wykorzystaniem niewielkiego urządzenia (mikroprocesora umożliwiającego kontrolowanie ilości i ciśnienia podawania znieczulenia) oraz końcówki przypominającej długopis. Komputerowe znieczulenie umożliwia dobór takiej szybkość jego podawania, aby uniknąć tworzenia wysokiego ciśnienia i powstania nieprzyjemnego odczucia rozpierania tkanek, a tym samym bólu (które towarzyszą przy zastosowaniu znieczulenia tradycyjną strzykawką).

Znieczulenie komputerowe pozwala na znieczulienie jedynie zęba uczestniczące w zabiegu, bez ingerencji w dalej położonej tkance miękkiej. Umożliwia także uniknięcie przykrych dla pacjenta dolegliwości, takich jak odczuwanie rozpierania dziąsła czy odczuwania bólu. Dodatkowo proces znieczulenia trwa krótko i jest bezstresowy.


Znieczulenie komputerowe polecane jest szczególnie dla:

•    dzieci,
•    osób wrażliwych na ból,
•    pacjentów odczuwających stres i lęk przed strzykawką.


bon podarunkowyNie masz pomysłu na prezent ?


Podaruj bliskiej osobie bon na zdrowy i piękny uśmiech. Ten niepowtarzalny upominek ucieszy każdego. Może stać się impulsem do poprawy stanu zdrowia oraz przywrócenia pewności siebie i radości z uśmiechania się.

 

Bon upominkowy może wykorzystać obdarowana osoba w naszym gabinecie w dogodnym dla niej terminie na dowolną usługę stomatologiczną. Zakupiony bon wysyłamy kurierem, mailem lub istnieje możliwość jego odbioru w gabinecie.

Dodatkowe informacje pod numerem tel.: 690 003 999. Zapraszamy!


szlachetna paczka 2016Po raz kolejny, nasz gabinet uczestniczył w akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki WASZEJ POMOCY, udało nam się, skompletować Świąteczną Paczkę dla potrzebującej rodziny z Mysłowic.

Do realizacji szlachetnej paczki przyczyniło się około 30 OSÓB. Dziękujemy za każde wsparcie (rzeczowe, finansowe, czasowe) znajomym, pacjentom, rodzicom zaprzyjażnionych żłobów/przedszkoli, mieszkańcom Słonecznego Wzgórza.

Wszystkie zebrane i zakupione produkty z listy potrzeb rodziny spakowaliśmy w 14  kartonów, w tym:
• 5 kartonów z żywnością trwałą
• 3 kartony ze środkami czystości
• karton z artykułami higienicznymi i lekami
• karton z materiałami biurowymi
• karton z odzieżą i obuwiem
• karton z materiałami szkolnymi
• karton z pościelą, prześcieradłami i ręcznikami
• karton z odkurzaczem
Dodatkowo, przygotowaliśmy drobne prezenty świąteczne dla wszystkich członków rodziny (m.in. książki, perfumy, zabawki, bon na usługi stomatologiczne dla całej rodziny).

Kartony ledwo zmieściły się w samochodziesmiley

 


szlachetna paczka 2015Gabinet Stomatologiczny przystąpił w 2015 roku do projektu "Szlachetna Paczka".
W ramach akcji udało się skompletować świąteczną paczkę dla rodziny potrzebujące z Mysłowic.

Do realizacji tej paczki przyczyniło się aż 39 osób, w tym znajomi, pacjenci, mieszkańcy Słonecznego Wzgórza i rodzice dzieci uczęszczających do Centrum Edukacji Małego Dziecka "Twórczy Zakątek".
Dziękujemy wszystkim współdarczyńcom za zaangażowanie, pomoc i hojność.

Bilans świątecznej paczki.
Rodzina otrzymała nową dużą LODÓWKĘ, REGAŁ meblowy i bon podarunkowy na zdrowy i piękny uśmiech do zrealizowania w Stomatologia Makowski, a pozostałe produkty zostały zapakowane

w 26 paczek (kartonów), w tym:

 • 9 kartonów z żywnością,
 • 4 kartony ze środkami czystości,
 • 2 kartony z artykułami higienicznymi,
 • 5 kartonów z odzieżą, w tym dwa z kurtkami,
 • karton z obuwiem,
 • 2 kartony z książeczkami i zabawkami,
 • karton z kołdrą, pościelami i kocami,
 • karton z żywą choinką i ozdobami świątecznymi,
 • karton z prezentami świątecznymi dla wszystkich członków rodziny (ich marzenia się spełniły, ponadto dostali jeszcze niespodzianki).

współpraca z Młodzieżowym Domem Kultury w MysłowicachNasz gabinet miał przyjemność współSPONSOROWAĆ nagrody dla zwycięzców konkursu "Sekrety zdrowego uśmiechu" (w ramach projektu ekologicznego) zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach.

Uczniowie mieli za zadanie przygotować filmiki o tym jak dbać o zęby i w jaki sposób zęby zmieniły
i zmieniają oblicze Ziemi.
 

 

GRATULUJEMY zwycięzcom, inicjatywy Pani Dyrektor MDK

oraz życzymy zdrowego uśmiechu!!!
 

 

Nagrodzone filmiki można zobaczyć na  stronie www MDK w Mysłowicach.

Więcej: http://www.mdk.edu.pl/konkursy/konkurs-ekologiczny/sprawozdanie
 
 
Praktyka Stomatologiczna Michał Makowski    |    ul. Słoneczne Wzgórze 131, 41-404 Mysłowice    |    NIP 634 246 93 29    |    tel. +48 690 003 999    |    gabinet@stomak.pl    |    www.stomak.pl