Umów się na wizytę
tel. +48 690 003 999


wskazówki dojazdu

aktualności

polub nas!

nowoczesna endodoncjacertyfikowany Endodonta w Naszym gabinecielek. dent. DAWID DEREŃ

certyfikowany Endodonta

 

 

Doświadczony lekarz w dziedzinie endodoncji, z sukcesami łączący doświadczenia praktyczne z pracy z pacjentem z ciągłym poszerzaniem wiedzy teoretycznej. Po ukończeniu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (w 2013 roku) odbył staż w Krakowie. Od 2016 roku jest certyfikowanym endodontą posiadającycm odpowiednie kwalifikacje w mikroskopowym leczeniu kanałowym. Zabiegi wykonuje z wykorzystaniem najnowszego sprzętu Tomografii Komputerowej oraz Mikroskopu.
 
Należy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego. Aktywnie uczestniczy w licznych kursach u polskich i zagranicznych wykładowców.
 
Dla doktora Dawida Derenia priorytetem jest przejrzyste wyjaśnienie Pacjentowi istoty problemu oraz udzielenie mu wyczerpujących informacji na każdym etapie leczenia.

 

W Naszym gabinecie doktor Dawid Dereń zajmuje się nowoczesnym leczeniem zachowawczym, w tym mikroskopowym leczeniem endodontycznym oraz estetyczną odbudową zębów. 

 


endodoncja czyli na czym polega leczenie kanałoweW gabinecie przeprowadzamy zabieg leczenia kanałowego w sposób bezbolesny oraz niezwykle skuteczny. Lekarz pracujący w naszym gabinecie dzięki specjalistycznej wiedzy, doświadczeniu i pracy przy zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i sprzętu (w tym mikroskopu stomatologicznego) potrafi pomóc nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach.

 

Wykonujemy ten zabieg w sytuacji gdy jest to jedyny sposób aby wyleczyć i uratować chory ząb oraz uniknąć konieczności jego usunięcia. Wyleczony kanałowo ząb może posłużyć jeszcze przez wiele lat. Leczenie kanałowe stosujemy także w sytuacji złamania korony zęba np. w wyniku jakiegoś urazu. Prawidłowo wyleczony kanałowo ząb może posłużyć jako tzw. „naturalny implant”, na bazie którego zostanie odbudowany ząb poprzez wkład koronowo-korzeniowy i koronę protetyczną. Pomimo tego, że protezy i implanty są coraz nowocześniejsze, należy pamiętać, że zachowanie własnych zębów jest zawsze najlepszym rozwiązaniem.  


 

PRZEBIEG LECZENIA ENDODONCYJNEGO

Leczenie kanałowe może przebiegać w dwojaki sposób: tradycyjnie tj. za pomocą bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących  (wykonanie zabiegu na 2-3 wizytach), nowoczesny tj. z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego (zabieg zrealizowany na jednej wizycie). W obu przypadkach stosuje się znieczulenie miejscowe.

 

W przypadku nowoczesnej endodoncji zabieg wykonywany jest w powiększeniu przy użyciu mikroskopu operacyjnego, który umożliwia lekarzowi wzgląd do wnętrza komory zęba i kanałów. Ponadto endometr daje możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zęba. Zabieg wykonany jest w osłonie koferdamu (gumy osłaniającej jamę ustną) zapobiegającej przedostawaniu się do ust różnych substancji np. podchlorynu sodu (służy do przepłukiwania kanałów korzeniowych w trakcie leczenia). Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z mikroskopem i endometrem stosowana jest diagnostyka rentgenowska.

OBJAWY SUGERUJĄCE KONIECZNOŚĆ PRZEPROWADZENIA LECZENIA KANAŁOWEGO:

  • nadwrażliwość zęba na ciepłe i zimne pokarmy
  • ostry, samoistny ból zęba
  • ból zęba przy nagryzaniu
  • ból błony śluzowej
  • znikome, chwilowe uśmierzenie bólu po zastosowaniu środków przeciwbólowych
  • przebarwienie zęba

 

 

Leczenie kanałowe nie będzie konieczne, jeżeli zadba się o leczenie uzębienia oraz nie zapomni o okresowych wizytach kontrolnych. Wiele chorych zębów można poddać leczeniu i uratować, a żaden implant czy most protetyczny nie zastąpi „własnych zębów”.


innowacyjny sprzęt endodontyczny 

 
 
Praktyka Stomatologiczna Michał Makowski    |    ul. Słoneczne Wzgórze 131, 41-404 Mysłowice    |    NIP 634 246 93 29    |    tel. +48 690 003 999    |    gabinet@stomak.pl    |    www.stomak.pl